Dodany: 2010-09-03 14:08:42

Jak działa forum internetoweJeśli korzystasz z internetu zapewnie nie raz trafiłeś na forum internetowe. Czym jest forum internetowe? Fora internetowe to skrypty oparte na technologiach CGI, PHP, ASP. Mówiąc prostym językiem forum internetowe to nic innego jak sieciowe miejsce spotkań ludzi skupionych wokół jakiegoś tematu.

 

Fora tworzone są przeważnie z myślą o określonej grupie docelowej. Spotkać możemy fora różnego rodzaju.

Niektóre fora są ogólnodostępne, a niektóre przeznaczone tylko dla wybranej grupy osób. By móc korzystać w pełni z jakiegoś forum przeważnie wymagana jest rejestracja. Zazwyczaj jest to krótki formularz po przesłaniu którego otrzymamy zwrotnego maila z linkiem aktywacyjnym. Po aktywoaniu konta możemy czuć się jak pełnoprawny użytkownik forum. Każdy użytkownik już na etapie rejestracji wybiera sobie tak zwany nick, czyli nazwę pod którą figurował będzie na forum. Dodatkowo umieścić można inne swoje dane, takie jak wiek, miejsce pochodzenia, avatar (nasz znak graficzny) i wiele innych.

 

O całości funkcji dostępnych na forum decyduje adminitrator, czyli osoba pełniąca nadzór techniczny nad działaniem forum. Pomocą dla niego są moderatorzy, czyli osoby zajmujące się forum od strony merytorycznej. Mają większe uprawnienia niż użytkownicy, ale nie tak duże jak administrator.  Forum służy do wymiany myśli, poglądów. Jest doskonałym źródłem informacji. Pozwala na poznanie wielu osób interesująych się podobną tematyką oraz na miłe spędzenie czasu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak działa forum internetowe
Nick: