Dodany: 2010-09-03 13:46:25

Jak przebiega tworzenie stron wwwKażda strona internetowa musi przejśćszereg zabiegów, które pozwolą jej zaistnieć w sieci. Nietrudno domyslićsię, że tworzenie stron www nie jest sprawą prostą. Wymaga to współpracy wielu osób, a także sporej wiedzy.

 

Za tworzenie stron www odpowiedzialne są głównie 2 osoby – programista i grafik.

Programista zajmuje się tworzeniem struktury strony internetowej. Rozmieszczenie na stronie boksów, miejsca przewidziane na tekst i zdjęcia, układ strony – to domena programisty. Dba on o to, by strona była przyjazna dla użytkownika oraz jak najbardziej intuicyjna. Tworzenie stron www wymaga także stworzenia warstwy graficznej strony. Odpowiednio dobrane kolory, atrakcyjne logo, kompozycja utrzymana w jednolitej stylistyce – tym właśnie zajmuje się grafik.

 

Profesjonalne tworzenie stron www jest dość drogie. Warto z niego skorzystać w przypadku, gdy tworzymy na przykład stronę firmową lub inny profesjonalny serwis. Jesli chcemy stworzyć coś dla siebie i znajomych możemy wykorzystac gotowe, darmowe skrypty do tworzenia stron internetowych. Dzięki nim samodzielnie możemy skomponować stronę www. Nie będzie to co prawda tak profesjonalna i unikalna strona internetowa, jak ta zrobiona na zamówienie, ale z pewnością wystarczy do własnych celów.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak przebiega tworzenie stron www
Nick: