Dodany: 2010-09-03 13:34:30

Zaopatrz się w akcesoria komputeroweKażdy kto chociaż raz widział komputer, zdążył się zorientować, że "komputer" to nie tylko stacja dysków, ale całe mnóswo akcesoriów, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można z niego korzystać.

 

Podstawowym dodatkiem do "serca" komputera jest monitor. Bez niego nie byłoby możliwości odczytania zapisów pracy komputera. Na rynku dostępna jest dziś cała masa monitorów. Powoli do lamusa odchodzą tak zwane monitory crt – duże monitory, nieco podobne do małych telewizorów.

Popularność zyskują natomiast monitory plazmowe i LCD. Są one cienkie, zgrabne, poręczne. Zajmują mniej miejsca, lepiej wyświetlają obraz. Niejednokrotnie mają wbudowane filtry ochronne, które zabezpieczają wzrok. Inne niezbędne do obsługi komputera akcesowia to klawiatura i mysz. Dzięki nim mamy możliwość przekazywania komputerowi poleceń.

 

Oprócz tych w zasadzie stałych elementów komputera, ludzie bardzo często wyposażają go w inne, dodatkowe sprzęty. Do najczęściej  stosowanych sprzetów należą drukarki. Umożliwiają one przeniesienie tego co jest w komputerze, na papier. Niezbędne są do tego tonery. Tonery to pojemniki, w których zawarty jest proszek koloryzujący. Pod wpływem ciepła tonery rozgrzewają się, proszek przenoszony jest na kartkę i tam zastyga, odzwierciedlając to, co chcemy wydrukować. Inne dołączane do komputera akcesoria ro faksy, pamięci zewnętrzne, rzutniki.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zaopatrz się w akcesoria komputerowe
Nick: