Dodany: 2010-09-03 13:30:59

Do czego służą programy Każdy kto chociaż raz pracował z komputerem spotkał się z nazwą program lub programy. Czym więc są te programy i kiedy mamy z nimi do czynienia? Programy to specyficzne instrukcje, które wskazują komputerom, jakie zadania mają wykonać.

 

Programowanie, czyli tworzenie tych instukcji  nie jest procesem łatwym i wymaga dość dużej wiedzy. Najogólnie specjaliścu dzielą programy na dwa rodzaje: oprogramowanie systemowe i inne aplikacje. Oprogramowanie systemowe w kompletny sposób nadzoruje pracę komputera. Bez niego komputer nie wykonywałby żadnych poleceń i zadań.Aplikacje z kole, to wszelkie programy, które pomagają nam wykonywac na komputerze okreslone działania. Najczęściej mamy kontakt z aplikacjami takimi jak arkusze kalkulacyjne bądź też edytory tekstów lub też z oprogramowaniem na przykłąd antywirusowym.

 

Programy tworzone są w specyficznych językach programowania, zupełnei niezrozumiałych dla laika. Od tego w jaki sposób programista napisze program, będzie zależało to w jaki sposób będzie działał dany program. W związku z nakładem czasu i pracy, zakup programu to dość droga inwestycja. Należy jednak pamiętać, że nie są to jednorazowe aplikacje, a do oryginalnyhc programów bardzo często można pobrać darmowe udoskonalenia.Dodaj nowy komentarz do artykułu Do czego służą programy
Nick: