Dodany: 2010-09-03 13:27:00

LaptopyLaptopy stały się prawdziwym przełomem w dziedzinie technologii komputerowej. Pierwsze komputery miały gigantyczne rozmiary. Śmiało można powiedzieć, że jeden komputer zajmował cały pokój.

 

W miarę rozwoju technologii komputery zmniejszały swoje rozmary. Nadal jednak nie można było ich nazwać mobilnymi. Dopiero kilka lat temu specjaliści opracowali laptopy, czyli przenośne komputery. Laptopy mają postać płaskiego, otwieranego prostokąta. Są połączeniem klawiatury, myszki, stacji dysków i monitora. Ich rozmary i waga są przeważnie małe, dltaego towarzyszą ludziom coraz cześciej na każdym kroku. Każdy naptop ma wbudowaną baterię – rodzaj akumulatora, który po naładowaniu za pomocą gniazdka elektrycznego, pozwala na korzystanie z laptopa poza zasięgiem takich gniazdek. Niektóre laptopy wyposażone są w dodatkowe akcesoria, na przykład w zewnętrzną myszkę lub kamerę.

 

Jeśli laptop ma kartę sieciową, możliwe jest również  korzystanie za jego pomocą z internetu. Na rynku dostępny jest mobilny internet. W wielu miejscach skorzystać można z tak zwanych stref wi-fi. Wi-fi jest to bezprzewodowy internet, do bezpłatnego wykorzystania. Jesli chcemy być mobilni, a jednocześnie zawsze mieć komputer pod ręką, zainwestujmy w laptopa.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wykorzystać laptopy
Nick: